LAWinSTYLE - członkowie

Centrum rozwija się dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym pracowników naukowych Uniwersytetu Śląskiego, pracowników naukowych innych uczelni oraz praktyków.

Agata Zaczek - Członek

jest absolwentką studiów doktoranckich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Pełni funkcję radcy Ministra Finansów w Ministerstwie Finansów. Od kilkudziesięciu lat zajmuje się zagadnieniami prawnymi związanymi z prawami własności intelektualnej, nowymi technologiami, jednolitym rynkiem cyfrowym, zarządzaniem danymi i Internetem, mediami, danymi nieosobowymi oraz regulacją gospodarki cyfrowej, w szczególności usług świadczonych drogą elektroniczną.
Agata zdobywała doświadczenie m.in. jako doradca Ministra Finansów w Ministerstwie Finansów, a także jako Naczelnik w Departamencie Jednolitego Rynku Cyfrowego w Ministerstwie Cyfryzacji. Uczestniczyła w pracach grup roboczych Komisji Europejskiej i Rady Europejskiej, pracowała jako prawnik wewnętrzny w Telewizji Polskiej S.A., koordynowała międzynarodowe spory dotyczące praw własności intelektualnej oraz współpracowała z kancelarią DLA Piper US LLP przed sądami okręgowymi w Nowym Jorku i Waszyngtonie.

Centrum Prawa Designu, Mody i Reklamy

Pierwsza interdyscyplinarna jednostka w Europie.